Son Tarifler

Menu

Yağlı saçlarla başa çıkmak için?


yağlı saçları nasıl tedavi edebiliriz?
basit, kolay ve ucuz uygulamalar:Bu doğrudur; Saçlarınız sürekli dokunmayın. Ellerinizi saçlarınızın arasına sokarak, geriye itmeyin ve saçlarınızla oynamayın. Çünkü saçlarınıza her dokunuşunuzda yağ bezelerini harekete geçirirsiniz.
Eşit miktarlarda (bir çorba kaşığı) aloe vera ve hafif bitkisel şampuanı karıştırın. Dairesel hareketlerle kafa derinizibu karışımla masaj yapın. Tırnaklarınızı saç derisine sürmeyin. Böylece hem kafa derisi detoksunu sağlayın, hem de kirlerden kurtulacaksınız. Haftada 3 kez yada her gün yapın, kesinlikle harika sonuçlar alacaksınız.
Saç bakımı, en az haftada iki kez, sağlıklı saçlar için bir zorunluluktur. Bunu yapmaz iseniz, saçınız kurur, kepeklenme yapar. Amla ve Shikakai (bir hint bitkisi) içinde bulunan bir nemlendirici kullanırsanız, saçınıza yardımcı olacak ve pH düzeyini dengeleyerek saçınız yumuşatacaktır.
Saçlarınızın yağ dengesini sağlamak için yiyeceklerinize de dikkat etmeniz gerekir. Hormonların, saçlarınızın yağlı ve kuru olması üzerinde çok önemli bir rolü vardır. Yağlı ve şekerli yiyecekler uzun vadede hormonlarınızı etkileyerek, saçları yağlı yapan yağ bezelerini harekete geçirir. Yapılan çalışmalara göre, protein ağırlık beslenmeniz halinde hormonlarınız çok doğru çalışacak ve yağ bezeleri çok fazla aktif olamayacaktır.
Limon suyu toksinleri temizleyerek, saçların yağ dengesini de sağlar. Lime, (yeşil limon) asidik özellikleri sebebiyle pH seviyesini dengeler. Cildin iyileşmesine yardımcı olur, kanı da alkalize eder. Bir miktar su ile limon suyu karıştırın ve şampuanlama sonrasında saçınızı durulayın. Saçlarınızın yağlılığı bir süre sonra yok olacaktır.
Stresin saç ve cilt üzerinde etkisi çok büyüktür. Çünkü stres durumunda hormonların işleyişleri de değişir. Yağ bezeleri çok daha fazla çalışır. Egzersiz veya yürüyüş, dans ya da müzik dinlemek, sağlıklı beslenme sonrasında saçlar çok daha az yağlanır.
Sponsorlu Bağlantılar

Paylas:

No Comment to " Yağlı saçlarla başa çıkmak için? "

Not; yorum yazmak icin hesabınız olmasa da olur , seçeneklerden URL' yi seçip isiminizi yazmanız veya Anonim'i seçip bu kez yorumunuzun altına isminizi yazmanız yeterlidir.

  • To add an Emoticons Show Icons
  • To add code Use [pre]code here[/pre]
  • To add an Image Use [img]IMAGE-URL-HERE[/img]
  • To add Youtube video just paste a video link like http://www.youtube.com/watch?v=0x_gnfpL3RM