Son Tarifler

Menu

Kış aylarında hamile kalırsak nelere dikkat etmeli

 BOL BOL SU TÜKEtmeliyizSadece yaz değil, kış ayların bol bol sıvı tğketmeliyiz.Dehidratasyon (yetersiz sıvı alımı) sersemlik veya erken doğum gibi birçok soruna neden olabilir. Uzmanlar, gebe kadınların, hamile kalmadan önce tükettikleri su miktarından bir litre daha fazla içmelerini öneriyor. Eğer su içmekte zorlanıyorsanız o zaman kafeinsiz çay veya doktorunuzun onayladığı bitkisel çayları da içebilirsiniz.2. HAVA SOĞUK DA OLSA EGZERSİZİ İHMAL ETMEYİN
Hamile kadınların, doktorların en çok tavsiye ettikleri egzersiz yürüyüştür. Ancak soğuk kış günlerinde dışarıya çıkmak bir eziyet halini alır. Koltuğunuza uzanıp, TV seyretmek tercihiniz olabilir. Ama hamile kadınların, ne olursa olsun günde en az bir saat yürüyüş yapması gerekir. Hava ne kadar soğuk olursa olsun. Bu fiziksel aktivite sizin ve bebeğiniz için çok faydalıdır. Yürüyüşleri kesinlikle ihmal etmeyin
HAMİLELER İÇİN DERSLERE GİDİN
Kış aylarında yapabileceğiniz in güzel aktivitelerden biri de bir hamile egzersiz programına kayıt olmaktır. Bir çok hamile kadın birarada olacağınız için sizin motivasyonunuzu yükseltecek ve eğleneceksiniz.
D VİTAMİNİ İHMAL ETMEYİN
Özellikle hamile kadınları, açık havada yürüyüş önerilmesinin en önemli sebeplerinden biri de güneş ışığından D vitamini alınmasıdır. Bunun için açık havada yürüyüş öneriliyor. Açık hava hem sizin değişen hormonel dengeniz sebebiyle depresyona girmenizi önler, hem de D vitamini almanızı sağlar. Günlük olarak ihtiyacınız olan D vitamini aldığınızdan emin olur. Bu konuda doktorunuzda ihtayıcınızın ne olduğu ve nasıl karşılamanız gerektiğini öğrenin.
MİKROPLAR HER YERDE var
Kış aylarında özellkimle üst solunm yolu enfeksiyonları çok sık görülür. Unutmayın, hamile olduğunuz için kendinizi enfeksiyonlardan mümkün olduğunca korumanız gerekiyor. ellerinizi sık sık yıkayarak mikroplardan arının. 
Sponsorlu Bağlantılar

Paylas:

No Comment to " Kış aylarında hamile kalırsak nelere dikkat etmeli "

Not; yorum yazmak icin hesabınız olmasa da olur , seçeneklerden URL' yi seçip isiminizi yazmanız veya Anonim'i seçip bu kez yorumunuzun altına isminizi yazmanız yeterlidir.

  • To add an Emoticons Show Icons
  • To add code Use [pre]code here[/pre]
  • To add an Image Use [img]IMAGE-URL-HERE[/img]
  • To add Youtube video just paste a video link like http://www.youtube.com/watch?v=0x_gnfpL3RM