Son Tarifler

Menu

Bu 5 besin ile geç yaşlanın

tüketmemiz gereken besinler
1- Karpuz: Yüksek antioksidan düzeyine sahip olan karpuz, A ve C vitaminlerinden oldukça zengin bir meyve. Vücutta su kaybını önler. Özellikle potasyum ve magnezyum açısından yüksek önemi vardır. Karpuzu sabah kahvaltıda peynir ile birlikte, öğlen yemekte yemeğin hemen sonrasında veya akşam üzer peynir veya yoğurt ile yemeliyiz. Fakat yüksek şeker içeriği nedeni ile günde 1 porsiyondan fazla tüketmemeye dikkat edelim.
2- Domates ve salatalık: Her ikisinin de Kansere karşı koruyucu etkileri vardır. Günlük A ve C vitamin ihtiyacını karşılar. Lif oranı yüksek olduğu için sindirimi kolaylaştırır, aynı zamanda vücudumuzdaki şeker dengesinde yararlıdır. Kabuğunu yıkayıp kabuğu ile yemekte fayda vardır.
3- Kabak ve havuç : Yaz aylarında antioksidan yönü güçlü olan bir diğer besin grubu sarı ve yeşil renkli sebze ve meyvelerdir. Örneğin yaz kabağı karotenoidler açısından zengindir. Karotenoidler gözlerde görme kaybını önlemeye yardımcı olur. Havuç ise hem beta-karoten hem de alfa karoten içerir. Ayrıca bal kabağı ve tatlı patates de antioksidan açısından iyi besinlerdir.
4- Yaban mersini : Mavi rengi ile dikkat çeken çok özel bir meyvedir. Yüksek antioksidan özelliğe sahiptir. Özellikle enfeksiyon kaynaklı doku hasarlarını tamir etmekte yardımcıdır. Aynı zamanda vücut şeker düzeyini kontrol altında tutmamıza yardımcıdır.
5- İncir : Özellikle yazın yenilen taze incir, bağırsak mukozasının tamirinde, kabızlığın giderilmesinde oldukça etkilidir. Kalsiyum ve potasyum kaynağıdır ve yüksek oranda lif içerir.
Sponsorlu Bağlantılar

Paylas:

No Comment to " Bu 5 besin ile geç yaşlanın "

Not; yorum yazmak icin hesabınız olmasa da olur , seçeneklerden URL' yi seçip isiminizi yazmanız veya Anonim'i seçip bu kez yorumunuzun altına isminizi yazmanız yeterlidir.

  • To add an Emoticons Show Icons
  • To add code Use [pre]code here[/pre]
  • To add an Image Use [img]IMAGE-URL-HERE[/img]
  • To add Youtube video just paste a video link like http://www.youtube.com/watch?v=0x_gnfpL3RM