Son Tarifler

Menu

HAMİLELİK VE EMZİRME DÖNEMİNDE LANSİNOH KREM VE BİO-OİL

Lansinoh Lanolin Göğüs UcU Kremi ve Bebedor Göğüs Pedi   

       Hamilelik döneminde alışveriş listenizin başında bulunması gereken bir merhem bence Lansinoh ve Bebedor Göğüs Pedi benim için çok önemliydi,çünkü arkadaşlarımın emzirme döneminde göğsün alışana kadar emzirmenin çok acı verdiğini duyunca korktum ve hemen önlemimi aldım :)

 iyikide almışım çünkü ilk emzirmeye başladığım günlerde o acı bende az oldu o haliyle bile çekilmezdi,eğer kremi sürmemiş olsam tahmin edemiyorum :( kolay atlattım.
Ben ürünü kullanmaya hamilelik döneminde son iki ay kala başladım günde bir  veya iki defa sürdüm,doğum sonrası başlasaydım belki bu kadar faydası olmazdı.Merhemi sürdükten sonra kıyafetinize bulaşmaması için ve göğüs ucunun nemli kalması için BEBEDOR GÖĞÜS PEDİ kullandım,bu göğüs pedinden hamileyken kutu kutu alın derim emzirirken kıyafetlerinizin ıslanmaması,göğüs ucunun mikrop kapmaması ve tahriş olmaması için çok güzel bir ürün,sürekli gün içinde değiştiriliyor.Ayrıca bu merhemi sürdüğünüzde emzirme öncesi silmenize gerek kalmıyor, hiçbir zararı yokmuş aksine pamukçuk vs. oluşumunu engellediği için faydalıymış duyduğuma göre.Hastanede birkaç hemşire emzirme öncesi silmen lazım dedi,bazı hemşirelerde silmene gerek yok dedi,ben önceden de zararı olmadığını duyduğum için silmedim.
   Sadece birkaç gün çok acılı oldu o günde bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine  göğüs ucuna az zeytinyağı sürdüm üzerini küçük bir streç filmle kapattım birkaç saat içinde bile inanılmaz rahatlattı bu yöntemide ara sıra tavsiye ederim.
Lansinoh Merhem
Ürünün özelliklerini şu şekilde belirtmişler:
 • Lansinoh göğüs ucu kremi emziren annelerin en sık yaşadıkları göğüs ucu ağrısı ve çatlaklarına çözüm bulmak üzere geliştirilmiştir.
 • İçeriğinde sadece %1oo doğal lanolin bulunur.
 • Hiç bir katkı maddesi, koruyucu madde ya da bebekte alerjiye neden olabilecek papatya, kabuklu yemiş yağları, E vitamini vs. İçermez.
 • Emzirmeden önce silinmesine gerek yoktur.
 • Emziren annelerin göğüs ucu ağrılarını hızla dindirir.
 • Her emzirmeden sonra uygulanılması önerilir.
 • Emzirmeye kolay bir başlangıç yapılabilmesi için hamileliğin 32. haftasından sonra sabah akşam uygulanılması tavsiye edilir.

 • Bebedor Göğüs Pedi
  Vaadedilen ürün özellikleri:
  • Bebedor göğüs pedi hamileliğin son dönemlerinde ve emzirme dönemi boyunca aşırı süt salgısı ile kıyafetlerin kirlenmesini önler.
  • Tene değen kısmındaki pamuksu astar ile içinde bulunan emici yüzey sayesinde göğüs ucunu daha uzun süre kuru tutar. 
  • Kıyafetler altından belli olmaz.
  • Tek kullanımlıktır. 
  • Satın aldığınız ürünün kullanma talimatlarını mutlaka okuyun ve gelecekte referans olması için saklayın.

  Bio Oil Çatlak ve Leke Yok edici 

     Hamileliğimin üçüncü ayında koşa koşa eczaneye gittim aman çatlağım olmasın ne süreyim ne zaman başlayayım diye,kendisine çok güvendiğim eczacı dostumuz Mustela ve Bio-oil yağını gösterdi iki ürününde güzel ve kaliteli olduğunu söyledi,fakat çatlayacağı varsa ne yaparsan yap çatlar dedi birazda vucut yapısıyla alakalı bir durum.nedense bana bio-oil daha çekici geldi o gün :) 3. aydan itibaren başlayabileceğimi günde iki defa sürmemi söyledi,ben 4. aydan itibaren haftada birkaç gün günde bir defa sürdüm bazı haftalar aksattım hatta,ama son aylarda 7. 8. aydan itibaren daha düzenli kullandım.
     Dediğim gibi çatlak önlemi sadece ürünlerle olmuyor,kullandığımız üründen mucize beklemeyelim,sadece bir destek,çatlak vucut yapısıyla vucut nemiyle alakalı,benim bir tane bile çatlağım olmadı çok şükür.Ayrıcada bol sıvı tüketimi ve spor,ben günde 3 litre,yaz boyu ise 4 litre su içtim ayrıca hamilelik önceside gündelik hayatımda mümkün olduğunca yürüyüş yapmaya çalışırdım ,hamilelik döneminde de ilk aylarda düzenli yürüyüşler yaptım, bunun faydasının çok olduğuna inanıyorum.Birde hamilelikten önce spor yapan ve sigara kullanmayan bayanların hamilelik döneminde çatlak çok az oluyormuş.

  Herkese keyifli ve enerjik bir hamilelik dönemi diliyorum :)

  Ürünün özelliklerini şu şekilde belirtmişler :
  + Yara izleri

  + Çatlak izleri

  + Cilt Lekeleri
  Tek bir şişede tüm vücudun ihtiyaç duyabileceği birçok özelliği bir araya getiren Amerika’nın 1 numaralı cilt bakım yağı Bio-Oilartık Türkiye’de!

  Güney Afrika topraklarından gelen bu mucizevi yağ, içeriğindekidoğal bitki özleri (Chamomile, Rosemary, Calendula,Laveneder),A ve E vitaminlerinin karşımı ile maksimum etkiyi sağlayarak cildin yenilenmesine, iyileşmiş yara izlerinin, çatlak izlerinin ve cilt lekelerinin görünümünü düzletmeye yardımcı olur. Bio-Oil’in benzersiz formülünde bulunan Purcellin Yağı da ürün içeriğinde bulunan bitki özlerinin ve vitaminlerin cilt tarafından kolayca emilmesini sağlarken, aşırı yağlı hissinin engellenmesini sağlar.
  Sponsorlu Bağlantılar

  Paylas:

  2 yorum to ''HAMİLELİK VE EMZİRME DÖNEMİNDE LANSİNOH KREM VE BİO-OİL"

  ADD COMMENT
  1. Bebek doğdu mu şimdi...hep hamilelik günlerini okuyoruz bebeğin doğumundan hiç behsetmedin şaşırdım...Doğduysa analı babalı büyüsün hayırlı olsun canım...sağlıkla huzurla büyüt bebişi...

   YanıtlayınSil
  2. hadi hayırlı uğulu olsun tatlım, ben atladım mı? Ne zaman doğdu bebiş?

   YanıtlayınSil

  Not; yorum yazmak icin hesabınız olmasa da olur , seçeneklerden URL' yi seçip isiminizi yazmanız veya Anonim'i seçip bu kez yorumunuzun altına isminizi yazmanız yeterlidir.

  • To add an Emoticons Show Icons
  • To add code Use [pre]code here[/pre]
  • To add an Image Use [img]IMAGE-URL-HERE[/img]
  • To add Youtube video just paste a video link like http://www.youtube.com/watch?v=0x_gnfpL3RM